lipiec16

Suszone okruchy lata na zimowe wieczory

dodano: 16 lipca 2013 przez Aramait


 

Lato, lato w pełni, wszystko kwitnie pełnią swoich witalnych sił. Postanowiłam w tym roku pochwycić odrobinę tego skarbu za oknem na długie zimowe wieczory. Zaczoło się od planów na domowe spa, a skończyło jak zwykle na kuchni...

 

Poszukała w miarę odludnego i czystego miejsca na zbieranie moich skarbów. Na szczęście moi rodzice mieszkają pod lasem i łatwo tam o takie zakamarki. Zaczęłam od dzikiej róży z myślą o odprężającej kąpieli z płatkami i olejkiem eterycznym. Później dołączył do tego nagietek, chaber bławatek, mak i rumianek polny. Cudowne zbiory!

 

Dzieki upałom, które jeszcze tydzień temu były codziennością, wszystko schło bardzo szybko. Popakowałam swoje skarby w papierowe torebki i będę przechowywać, do różnych celów. Już wypróbowałąm chabra. Zmieszałam niebieskie suszone płatki z czaną herbatą liściastą i zrobiłam sobie napar do picia. Podobną herbatkę można kupić gotową w sklepach w seriach z torebkami ekspresowymi w kształcie piramidek, ale taka zrobiona w domu smakuje lepiej. 

 


photo
Płatki róż: Zdjęcie pochodzi z notki Suszone okruchy lata na zimowe wieczory


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy