listopad13

Coś do domu i dla brzucha... Ikea!

dodano: 13 listopada 2012 przez Aramait


 

Nie jestem jakąś wielką miłośniczką tego typu sklepów. Zresztą póki co jestem jeszcze w grupie osób na dorobku i raczej nie planuje wielkich remontów, chociaż czasem coś nowego się przyda.

 

Najczęściej kupuje dodatki, jakieś małe elementy lub rzeczy praktyczne do kuchni, czy łazienki. Wybieram wtedy przeważnie małe sklepy. Lubie rzeczy orginalne, niepowtarzalne. Czasem wychodzi na to, ze takie przedmioty są tańsze niż te z masowej produkcji. Jeżeli mam dobry dzień to w pasmanterii znajde małe cudeńka, lub przyjemne dla oka i ciała materiały, z których coś wyczaruje. Jednak w sklepie Ikea jest jakaś magia. Nie wiem czy to ten skandynawski klimat, zapach kolorowych świeczek, czy tłumy wesołych ludzi. Nie lubie takich tłocznych miejsc, ale akurat tam jest w tym jakaś radość, która niestety znika w części magazynowej oraz tuż przy kasach, ale nie mozna mieć wszystkiego.

 

Szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym nie moge się oprzeć urokowi tego miejsca. Jednak nie o zakupach meblowych będzie tutaj, a o jedzeniu w Ikea. Nie mogę się oprzeć temu małemu skandynawskiemu sklepikowi. Część restauracyjna przeraża mnie troche. Jest tam zbyt głośno, ale w sklepiku zawsze coś sobie kupie.

 

Nie zastanawiam się jakoś specjalnie nad składem sprzedawanchy tam artykułów, jakoś na wiare przyjmuje, że są zdrowe, że są eko. Jakoś tak idąc za polityką firmy mi się to samo nasuwa...

Za to jaki tam wybór. Uwielbiam ich żelki, lub raczej żelowe cukierki, bo naszych żelatynowych cudeniek to nie przypomina. Są jakby lżejsze.

Tym razem oprócz żelków do mojej torby trafił dżem winogronowy oraz "niby-kawior", czyli odpowiednik kawioru dla wegan zrobiony z wodorostów.

Zakupy udane, produkty wypróbowane. Pewnie z racji nadchodzących świąt znów udam się do Ikei i wtedy nie odmówie sobie jakiegoś smakołyka z ich asortymentu. 

 

 

 


photo
Dżem agrestowy: Zdjęcie pochodzi z notki Coś do domu i dla brzucha... Ikea!


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy